Digitaal dagboek over de codes, de keuzes en de maakbaarheid van het dagelijkse leven.






ONGELOFELIJKE DOMME CODES
door   Peter
14-Jun-2011  20:50

codeWij mensen zijn dom. iPhone-gebruikers zijn ongelofelijk dom. Hoe vaak zijn we gewaarschuwd slimme inlogcodes en wachtwoorden te gebruiken? En wat doen we? We kopen een iPhone, downloaden de applicatie Big Brother Camera Security en jawel, nu staan we te kijk in diverse computer- en veiligheidsbladen.

Die applicatie heeft de pincodes bijgehouden waarmee het programmaatje kan worden gestart. We hadden het kunnen weten, want de applicatie heeft niet voor niets Big Brother in de naamgeving. Het gekoekeloer leverde de wetenschap op dat 1234 de meest gebruikte pincode is. De maker van de applicatie ontdekte ook dat er veel pincodes met 19 begonnen en zeer waarschijnlijk de geboortejaren van de gebruikers zijn.
Daniel Amitay legt het keurig uit op zijn weblog (Engelstalig). Zijn stiekeme onderzoekje was geïnspireerd op een artikel in de New York Times, van januari vorig jaar, die de meest gebruikte internetwachtwoorden publiceerde. Nummer één is 123456.

Nu zijn er al lang methodes om dat soort dommigheden tegen te gaan. Op Twitter kun je een reeds in gebruik zijnde wachtwoord niet overnemen. Je moet dus wel iets anders verzinnen dan die ene Twitteraar die 12345678 gebruikt. Ook bekend is de methode dat je als klant wordt gedwongen een bepaald aantal tekens te gebruiken, die altijd uit een combinatie van letters en cijfers moeten bestaan.
Als je voor elk medium, dat een inlogcode en wachtwoord vereist, telkens iets nieuws moet verzinnen, krijg je hooguit last van het mahsro-verschijnsel. Want hoe onthoud je al die verschillende codes voor je Facebook, Linkedin, Twitter, iPhone, het intranet op je werk, je bankpas?

Je hoeft het niet te onthouden als je bij elke inlog een nieuw, eenmalig te gebruiken code moet intikken. Zo kun je bij internetbankieren een calculator gebruiken die een code levert, of je gebruikt een van de vel wachtwoordgeneratoren die op internet worden aangeboden. Doe je dat niet, dan is het verstandig regelmatig je wachtwoord te vernieuwen. Sommige systemen zijn zo geprogrammeerd dat ze je daar regelmatig toe dwingen.

Blijkbaar was de applicatie voor de iPhone niet uitgerust met dat soort voorzieningen. Het is dom dat de iPhone dat soort applicaties toelaat. Maar ja, alle verantwoordelijkheid ligt tegenwoordig bij onszelf en nergens anders, nietwaar? Dus geen gezeur, de iPhone uit de deur.

Tags : beveiliging, pincodes, wachtwoorden, iPhone, applicaties, mahsro [ reacties 2 ]


Terug

Reacties:

1.  Door :   Quintana   Website : 6/15/2011 om 12:37

En wat is het probleem? Voor een onbelangrijk programma kies je een makkelijk wachtwoord. Wat zou het als iemand dat eens raad?


Voor belangrijke zaken, (e-mail account, inloggen op het werk, je draadloze modem) bedenk je een moeilijk wachtwoord.

2.  Door :   Peter   Website : 6/15/2011 om 17:09

@Quintana: er is geen probleem. Iedereen kan doen wat hij of zij wil en neemt eventueel de risico's. Wel een kanttekening: je mag als klant deugdelijke producten verwachten.  Als daar wat veiligheidsmaatrgelen bij horen, dan moet dat er ook in zitten. Verder hoort stiekem meeloeren er natuurlijk niet bij.

Gerelateerde artikelen:

Gek van pinnenTransparante codesMaai-codesDiplomatieke codes in het Midden-Oosten.Opvoeden met geheimen.Code privéTwee jaar!Code BelgwordingEthiek is een kunstjeDe 10 geboden bij overnamesPaus valt van geloof?Mahsro bijna dodelijkVan keurmerk tot kwaliteitTraceerbaarheid-codesHeren en hun akkoordenGedragscode dichter bij de burgerKoninklijke zelfbeheersing.MoresprudentieSkimmen kan niet meerMaar hoe dan-codeJe kunt je pincode rustig vergeten Schools gedragCodes zijn nooit veiligIs zelfregulering effectief?De onberispelijke sollicitant.Door het oog van de tijdNog één keer normen en waarden.Twitter onder de pet houden?Beter laat dan nooit-code.Ongelofelijke domme codesShariabankieren beter voor de wereld?


Voeg reactie toe  
 
 
(*)Verplichte velden
Naam (*)
Emailadres (*)(Wordt niet getoond)
Website (incl. http://)
 
Uw reactie (*)
Onthoudt mij 
Om spammen tegen te gaan moet je hieronder het woord "NoSpam" intikken zonder de quotjes (")
Tik: NoSpam